1YER AİLESİ

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamladı. 18 yıl okul öncesi öğretmenliği yaptı. Bu süreçte birçok seminer ve sempozyuma dinleyici olarak katılarak mesleki gelişimine katkı sağladı. Çoklu zeka, proje tabanlı eğitim, gems, PYP eğitim programları hazırlayarak uyguladı. Okul öncesi eğitimi alanında yenilikleri takip ederek eğitim programları hazırlamakta ve uygulamaktadır.

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ”Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

Marmara Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Özel MEF Okulları’nda 1996-2002 yılları arasında öğretmen olarak, 2002-2008 yılları arasında müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2008-2009 yıllarında Özel MEF Okulları Bahçeşehir şubesinin kurucu müdürü olarak görev aldı.

Mesleki gelişimine katkıda bulunması amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Eğitim Yönetim Okulu Sertifikası aldı. Aile Danışmanlığı sertifika programına katıldı. Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi katılım sertifikasını aldı. Transaksiyonel Analiz TA 101 kursunu tamamladı.

Çeşitli sempozyum ve konferanslarda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı. Gelişimsel ve akademik destek gereken çocuklara Bireysel Eğitim Programı hazırladı ve uyguladı. Herkesin ömründe bir kere olsun yapması gerektiğini düşündüğü gönüllü faaliyetler için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çalıştı.

2011-2018 yılları arasında kurduğu MİA Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nde çocuklar ile atölye çalışmaları, aile, yetişkin ve öğretmen eğitimlerini kapsayan çalışmalar yaptı. 2013-2018 yılları arasında Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde eğitim verdi ve danışmanlık yaptı.
<br>
2018-2019 Eğitim Yılında YÖM Okulları 1Yer Anaokulu Çamlıca’da okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.dd

1994 doğumlu Gizem Anlama 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’ni tamamladıktan sonra Dengeli Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Çocuk Aile Danışmanlığı, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yaptıktan sonra Üstün Dökmen Akademisi – Küçük Şeyler Anaokulu’nda Psikolog olarak çalışmıştır.
Aldığı mesleki eğitim ve sertifikalar; WISC-IV (Çocuklar için zeka testi), CAS (Cognitive Assessment System), Psikanalize Giriş Eğitimi, Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, Rorschach Testi Eğitimi, TAT(Tematik Algı Testi) Eğitimi, Çocuklarda Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi.

1985, İstanbul Kadıköy doğumludur. 2005-2009 yılları arasında Maltepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar bölümünde tam burslu öğrenim gördü. Öğrenim süresinde çeşitli karma sergilere katıldı ve Cahide Erel Seramik atölyesinde çalışarak seramiğe başladı.

Mezun olduktan sonra aynı üniversitenin seramik atölyesinde 2 yıl boyunca Eren – Tülay Kocaman ile çalıştı. Rölyef, artistik torna, sırlama ve döküm üzerine uzmanlaştı.

2011 yılında kendi atölyesini kurarak üretmeye ve Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat Vakfı’nda çocuklara resim ve seramik dersleri vermeye başladı. Alışılmış resim çalışmaları yerine, sanat tarihini temel alarak yaratıcı sanat eğitimi uygulamaktadır.

2011 yılında eş zamanlı olarak Düş Yolcusu Sanat Durağı Sanat Galerisi’nde galeri yöneticiliğine başladı. 2013 yılında ‘Ölümsüz ve Kırılgan’ isimli porselen ve seramik sergisini düzenledi, sergide çalışmalarıyla yer aldı.

2014 – 2016 yılları arasında Galeri Ark’ta galeri yöneticiliğine devam etti.

Evlidir, Eylül’ün annesidir.

1978 yılında Çayeli doğumlu. İlkokulu Çayeli’nde, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 1995 yılında servis hostesi olarak çalışmaya başladığı Özel Atacan Eğitim Kurumları’ndaki görevine 1997-2015 yılları arasında Yazı İşleri Memuru olarak devam etti. 2009-2013 yılları arasında AÖF. İşletme Fakültesini bitirdi. 2018 yılında Kayhan Hoca ile tanıştı ve YÖM Ailesine katıldı. Kitap okumak, gezmek ve spor ilgi alanları arasındadır. Ömer ve Beyza’nın annesidir.

1984, İstanbul doğumludur. 2006 yılında, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Farklı eğitim kurumlarında on yılın üzerinde İngilizce Öğretmenliği ve İngilizce Anaokulu Koordinatörlüğü konusunda deneyimi vardır. Sınıflarında bilginin zorlanmadan öğrenildiği ‘Yaşayarak Öğrenme’ metodunu benimsemiştir. Çok severek yaptığı öğretmenlik mesleğine 1Yer Anaokulu’nda devam etmektedir. Farklı dillere ve kültürlere ilgisi vardır.

I have completed my Bachelors in Early Childhood Education from Salem State University Massachusetts, U.S.A. in 2008. I’m a highly skilled and certified Early Childhood educator with over 10 years of experience in teaching Preschools and Elementary Schools. I started off my first teaching career in 2009 at Run a Muck Child Care Center in Woburn, Massachusetts U.S.A. I challenged myself to teach a 2nd Graders at Great Oak Elementary School in Danvers, Massachusetts U.S.A. in the year of 2010. Then I got married to my Turkish husband and moved to Turkey in 2013. I’ve been teaching in Turkey for 6 years. I was a Preschool English teacher at Doga Koleji in Kemerbugaz and followed by Istanbul International School in Camlica. Now I’m moving on to my new family at YOM along with my 2 children. Let learn and grow together!

1985 Bursa doğumluyum. Erk ve Ece’nin annesiyim. 2006 yılında Sakarya üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünden mezun olduktan sonra Uludağ üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Sporun her alanında, tüm yaş gruplarıyla çalışma fırsatım oldu. Tam sağlık için vücudumuzdaki tüm organların sağlıklı olması ve koordineli bir şekilde çalışması gerektiği gibi, sağlıklı bir eğitim eğitim için de bireyin bilişsel, duyuşsal ve devinişsel yönlerinin hepsine birden hitap edecek bir eğitim modeli gereklidir.

Merhaba, içimdeki müzik aşkıyla 9 yaşında udla başladığım müzik yolculuğuma, daha sonra uzun yıllar Klasik Türk Musikisi ve Klasik Batı Müziği çok sesli korolarında şarkı söyleyerek devam ettim. Lise döneminde aktif olarak tiyatro oynadım. Hem şarkı söylemeye, hem tiyatroya olan tutkum, hedefimi “opera şan” olarak belirledi. 2003 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Piyano çalmaktayım. İçsel yolculuğum sırasında karşıma çıkan en anlamlı şeyler masallar ve hikayeler oldu. Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin “Anlatan Öğretmen” programını tamamladım. Yaklaşık 2 senedir çocuklara, bu yıl itibarıyle yetişkinlere masallar ve hikayeler anlatıyorum. İçinde sevgi barındıran herşey, şiir, bahar, dostlarla Türk kahvesi, ruhuma dokunan, kişisel gelişimle ilgili çalışmalar en keyif aldığım şeylerdir. 2004 yılında başladığım öğretmenlik yaşantımda, bu yıl çok mutlu hissettiğim bir yerdeyim. Keyifle yol almaya devam…

1990 yılında İstanbul’da doğdum. Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi ve sonrasında Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldum.2011 yılından bu yana çeşitli özel okullarda okulöncesi öğretmeni olarak görev aldım. Almış olduğum çeşitli seminer ve eğitimlerle kendimi geliştirerek yaptığım çalışmalara katkıda bulunuyorum. Öğretmenlik mesleğinin ancak çocukları sevmekle mümkün olabileceğini düşünüyorum. Mümkün olduğunca gezmeyi, turlara katılmayı ve fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Yöm ailesinde olmaktan dolayı çok mutluyum.

2006 yılında Uludağ Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans, 2018 yılında ise Ankara Üniversitesi Yaratıcı Drama yüksek lisans programından mezun olmuştur. Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programını MEB belgesini de alarak 2016’da tamamlamıştır. 2015-2019 yılları arasında Çağdaş Drama Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş, 2019 yılı itibariyle Denetleme Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.. Dernek bünyesinde birçok kuruma eğitim gerçekleştirmiş, gönüllü çalışmalar yürütmüş, proje ve gönüllü çalışmalarda danışmanlık yapmıştır. Uzun yıllar Yaratıcı Drama Eğitmeni ve Drama Bölüm Başkanı olarak özel okullarda görev almış, Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapmıştır. Bulunduğu okulda zümre çalışmalarını eğitim koordinatörlüğüyle planmış, öğretmenden-öğretmene eğitimleri organize etmiştir. Öğretmen ağı bünyesinde Tasarım Odaklı Düşünme/Yaratıcı Problem Çözme sertifikasını almıştır. Öğretmen Ağı “Değişim Elçisi”dir. Çağdaş Drama Derneği Sertifika Programı eğitmenidir. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği üyesidir. Eşitler arası bir dünyayı çocuk aklının kuracağını bilen bir oyunbazdır.

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojisi yüksek lisans programına devam etti. Onaltı yıldır farklı özel okullarda okul öncesi öğretmeni olarak görev alıyor. Olgun başak buğdayın bereketli yağmur suları ile yesermesini, öğrenme ve öğretme yolculuğunda çocukların kalbinde ve zihninde saklı olduğuna inanıyor.Eğer minicik buğday taneleri çillenerek uçsuz bucaksız eğitim tarlasında rüzgarın tüm gücüne rağmen parlamaya başlarsa o zaman gerçek öğrenmenin var olduğuna inanıyor ve biliyor ki; yaşadığı müddetçe öğrenmeye devam ederken öğrendikçe daha fazla buğday tanesine ulaşması çabası sürecek 😊

Eğitim hayatıma 3,5 yaşında ‘içimde yangınlar yanıyor ben ne zaman okula gideceğim’ diyerek başladım. Kararımı hiç değiştirmedim ve 2003 yılında Okul Öncesi Öğretmeni oldum. Özel okullarda sınıf öğretmenliği, müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ve eğitim koordinatörlüğü yaptım. Çeşitli okullarda veli ve öğretmen eğitimlerine konuşmacı olarak katıldım. 2019 yılında 1Yer Anaokulu ile yollarımız kesişti ve öğrenme yoldaşı olmak üzere yola koyuldum.

1yer Anaokulu, YÖM | Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.

Adres:

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları “Association for Childhood Education International” altın üyesidir.